Veselý konťák SIEGL

Ochutnejte naši práci

Iniciativa Ukliďme Česko! O co jde?

Vadí vám odpadky, které potkáváte na procházce v lese nebo podél potoka? Nechápete, jak je někdo může pohodit v krásné přírodě? Bohužel, takových lidí je pořád hodně. Přibývá ale i těch, kteří s tím hodlají něco dělat. Každý rok na jaře vyrážejí dobrovolníci za podpory iniciativy Ukliďme Česko s rukavicemi a pytli do přírody, aby vyčistili kus krajiny. O co jde?

Přečíst celý příspěvek »

Štítky:
Publikováno 26. 04. 17 v kategorii Veselý konťas | Žádné komentáře »

Značky a symboly pro třídění odpadu. Vyznejte se v nich!

Třídíte poctivě odpad? Potom jste si určitě všimli různých značek a symbolů. Typicky jsou například na PET lahvích nebo na kelímcích od jogurtu. Nejznámější je trojúhelník tvořený ze šipek, který se objevuje právě na plastech. Značí polyetylén tereftalát. Z něho vyrobené lahve, samozřejmě sešlápnuté, patří do žlutého kontejneru na plasty. Jak je to ale s dalšími symboly a značkami pro třídění odpadu?

Přečíst celý příspěvek »

Publikováno 03. 04. 17 v kategorii Odpady | Žádné komentáře »

Jak postupovat při odstraňování azbestových stavebních odpadů?

Když se pustíte do rekonstrukce, bourání nebo přestavby, bez kontejnerů, které odvezou nepotřebný materiál, se neobejdete. Speciální pozornost věnujte azbestu, který je obsažený především ve střešních krytinách, ale i v dalších materiálech. Azbest je považovaný za nebezpečný a jeho likvidaci je nutné zajistit podle platné legislativy.

Přečíst celý příspěvek »

Publikováno 15. 03. 17 v kategorii Odpady | Žádné komentáře »
1. stránka z celkem 2612345...1020...Poslední »