Veselý konťák SIEGL

Ochutnejte naši práci

Jak postupovat při odstraňování azbestových stavebních odpadů?

Když se pustíte do rekonstrukce, bourání nebo přestavby, bez kontejnerů, které odvezou nepotřebný materiál, se neobejdete. Speciální pozornost věnujte azbestu, který je obsažený především ve střešních krytinách, ale i v dalších materiálech. Azbest je považovaný za nebezpečný a jeho likvidaci je nutné zajistit podle platné legislativy.

Přečíst celý příspěvek »

Publikováno 15. 02. 17 v kategorii Odpady | Žádné komentáře »

Historie recyklace odpadu: Kde a kdy to celé začalo?

Ač se může zdát, že recyklace odpadu je záležitostí ryze moderní, opak je pravdou. V době, kdy byly suroviny těžko dostupné, bylo opětovné zpracování odpadu nutností. To se týkalo hlavně poškozených nástrojů denní potřeby a samozřejmě kovů. Jaká je historie recyklace odpadu? A jak to všechno začalo?

Přečíst celý příspěvek »

Publikováno 07. 02. 17 v kategorii Recyklace odpadu | Žádné komentáře »

Jak naučit děti třídit odpad? Nejlépe hrou!

Snad každé malé dítě ví, že plastová láhev patří do žlutého kontejneru. A že když není při ruce, schová se obal od pitíčka prozatím do tašky, aby byl vyhozený na správné místo, odkud putuje k dalšímu zpracování. Je chvályhodné, pokud své dítě vedete k odpovědnému přístupu k životnímu prostředí a pokud mu jdete příkladem. Místo mentorování a napomínání mu můžete třídění odpadu ukázat i formou her!

Přečíst celý příspěvek »

Publikováno 23. 01. 17 v kategorii Zajímavosti | Žádné komentáře »
1. stránka z celkem 2512345...1020...Poslední »