Veselý konťák SIEGL

Ochutnejte naši práci

20 zajímavých faktů o odpadu, které ještě neznáte

Zajímáte se o problematiku odpadu? Potom určitě znáte všechny základní poučky o tom, jak třídit odpad a co do barevných kontejnerů patří a nepatří. Odpad je veskrze pozoruhodná oblast, která lidstvo provází už od prvopočátku. Připravili jsme pro vás proto několik neotřelých faktů o odpadu, o nichž jste pravděpodobně ještě neslyšeli.

Přečíst celý příspěvek »

Publikováno 08. 03. 17 v kategorii Odpady | Žádné komentáře »

Jak postupovat při odstraňování azbestových stavebních odpadů?

Když se pustíte do rekonstrukce, bourání nebo přestavby, bez kontejnerů, které odvezou nepotřebný materiál, se neobejdete. Speciální pozornost věnujte azbestu, který je obsažený především ve střešních krytinách, ale i v dalších materiálech. Azbest je považovaný za nebezpečný a jeho likvidaci je nutné zajistit podle platné legislativy.

Přečíst celý příspěvek »

Publikováno 15. 02. 17 v kategorii Odpady | Žádné komentáře »

Nebezpečné stavební materiály: Na jaké materiály si dát pozor při
bourání stavby?

Likvidujete starou přístavbu nebo bouráte celý dům? I stavební odpad je možné třídit, a v některých případech máte dokonce povinnost jej od běžné stavební suti oddělit. Na jaké materiály si dát při bourání stavby pozor? Co vše spadá do kategorie nebezpečných stavebních odpadů?

Přečíst celý příspěvek »

Publikováno 15. 02. 17 v kategorii Stavební materiál | Žádné komentáře »

Historie recyklace odpadu: Kde a kdy to celé začalo?

Ač se může zdát, že recyklace odpadu je záležitostí ryze moderní, opak je pravdou. V době, kdy byly suroviny těžko dostupné, bylo opětovné zpracování odpadu nutností. To se týkalo hlavně poškozených nástrojů denní potřeby a samozřejmě kovů. Jaká je historie recyklace odpadu? A jak to všechno začalo?

Přečíst celý příspěvek »

Publikováno 07. 02. 17 v kategorii Recyklace odpadu | Žádné komentáře »
1. stránka z celkem 2512345...1020...Poslední »