Objednávka online

Při větším objemu odpadu vám rádi zpracujeme kalkulaci s množstevní slevou do 24 hod.

Kalkulace do 24h

TIP: Stáhněte si eBook "Jak ušetřit za kontejner" ve formátu PDF.

1) Úvod

Objednáváte si kontejner na odvoz stavební suti, vyklizení odpadu z domu, bytu, kanceláře nebo staré střešní krytiny, zahradního odpadu? Využijte služeb společnosti SIEGL Petr s.r.o. a ušetřete.

Dáme vám 3 užitečné rady, jak ušetřit za kontejner. Jaké to jsou?

 • Slevy – nabízíme jednorázovou slevu na první objednávku kontejneru a dále individuální a množstevní slevy.
 • Třídění odpadu – poradíme vám, jak správně a co nejlevněji třídit odpad.
 • Správné využití kontejneru – šetřete své peníze tím, že si nejprve promyslíte, jaký kontejner potřebujete a efektivně ho využijete.

2) Slevy – získejte přistavení a odvoz kontejneru levněji

 • 300 Kč sleva na první kontejner – tuto slevu získáte na našich stránkách www.siegl.cz, kde vyplníte jednoduchý formulář. Tuto slevu poskytujeme pouze jednou, při první objednávce. Firmy mohou slevu využít na IČ, soukromé osoby podle adresy.
 • 5% slevy pro školy a školky.
 • Individuální slevy pro neziskové organizace.
 • Množstevní a regionální slevy.

Pokud nespadáte ani do jedné z výše uvedených skupin, ale přesto máte pocit, že bychom vám měli nabídnout nižší cenu, kontaktujte nás.

3) Třiďte odpad a ušetřete

Třiďte odpad a za kontejnery pak zaplatíte méně. Ovšem ne vždy se to vyplatí, musí být odpadu větší množství – na více kontejnerů. Pokud všechen odpad naložíte do 4m3 kontejneru, třídění pak nemá smysl. Jestliže však naplníte kontejnery alespoň dva, přičemž do jednoho například vytřídíte jen stavební suť, a do druhého dřevo, ušetříte okolo 1000 Kč. A to už se vyplatí.

Jako každé pravidlo, i toto má svou výjimku. Pokud máte objemný/stavební odpad (do objemu 3m3) a zbytek dřevo a celé se to vejde do 15m3 kontejneru, nevyplatí se jej třídit do dvou kontejnerů.

Jak se odpad, z pohledu třídění, člení?

Dřevo

V případě, že naplníte kontejner pouze dřevem, a to včetně oken bez skel, za kontejner zaplatíte 2 000 Kč + DPH. Přičemž u dřeva neřešíme, jak velký kontejner naplníte, cena je jednotná. Dřevo můžete nakládat do kontejnerů o velikosti 3m3, 4m3, 9m3 a 15m3.

Železo a barevné kovy

Železo a barevné kovy vám odvezeme přímo do výkupny či sběrny, kde si jej sami odevzdáte a nám zaplatíte pouze za dopravu. Počítejte však s novým zákonem platným od 1. 3. 2015, který zakazuje výkup železného šrotu „za hotové“. Své peníze tak dostanete bezhotovostně složenkou nebo na účet.

Sádrokarton

Pokud sádrokartonem naplníte samostatný kontejner, získáte od nás slevu 10 až 35 % (sleva se odvíjí dle lokality). Na odvoz sádrokartonu můžete využít všechny typy kontejnerů, které přistavujeme. Slevu pak odečítáme z položky Stavební odpad.

Stará střešní krytina – pálené tašky

Naplňte kontejner jen starými pálenými taškami a získáte od nás slevu 20 až 40 % z ceny kontejneru. Přesnou výši slevy počítáme dle lokality, ve které bude kontejner umístěn.

Pálené tašky můžete nakládat do kontejnerů o velikostech 3m3, 4m3 a 10m3. Zavolejte nám na číslo +420 602 20 30 44 a zjistěte si konkrétní výši slevy.

Základní dělení odpadu

Jak vám již ceník napovídá, je rozdíl mezi čistou sutí a stavebním odpadem. Obsáhne-li odpad více než jeden kontejner, vyplatí se různé druhy odpadů třídit (až na jednu výjimku, která je popsána výše). Finanční rozdíl je prakticky ve všem. Doporučujeme rozdělovat suť, střešní krytinu, zeminu, živici, dřevo, sádrokarton a stavební odpad.

Tříděním obsahu kontejneru ušetříte!

4) Využívejte kontejnery správně a plaťte méně

Správným a efektivním využíváním kontejnerů ušetříte další peníze. Podívejte se, jak na to.

A) Objednávka kontejneru – mám objednat raději dva menší nebo jeden velký?

Základem je objednání správného kontejneru. Pokud víte, že stejného odpadu bude opravdu hodně a máte dostatek prostoru na umístění většího kontejneru, je vždy výhodnější objednat si jeden větší kontejner, než objednávat dva menší kontejnery.

Podívejte se na příklad porovnání ceny u odvozu stejného množství odpadu:

Víte, že ze stavby bude potřeba odvézt 8m3 sutě. Velké auto velikosti Tatry (10m3 kontejner) se ale na stavbu nedostane. Máte dvě možnosti: objednat si 3m3 kontejner a naplnit jej třikrát, anebo 4m3 kontejner a využít jej dvakrát.

V prvním případě vás přistavení a odvoz tří 3m3 kontejnerů vyjde na 4 470 Kč + DPH. Ve druhém případě zaplatíte za dva 4m3 kontejnery jen 3 780 Kč + DPH. Rozdíl je 690 Kč + DPH.

Pokud by na vaši stavbu mohlo zajet i velké auto velikosti Tatry, zaplatili byste jen 2 990 Kč + DPH. V porovnání s první variantou byste ušetřili 1 480 Kč.

Vždy je důležité dobře odhadnout množství odpadu, a podle toho se správně rozhodnout, jak velký kontejner objednat. S tím vám pomůže náš dispečer. Volejte na číslo +420 602 20 30 44.

Na stejný odpad si raději objednejte jeden větší než dva menší kontejnery.

B) Neskrývejte pravý obsah kontejneru – neférovost se prodraží

Občas se stává, že zákazník nahází do kontejneru nejprve odpad, a pak jej celý zasype sutí, čímž odpad ukryje. Proč to tak udělal? Protože za odvoz suti zaplatí méně než za odvoz odpadu.

Po odvozu se se sutí nakládá jinak než s odpadem. Suť se recykluje a dále využívá. Odpad se musí dále třídit a odvážet na skládku.

Pokud zákazník do kontejneru pod suť ukryje stavební odpad, samozřejmě to obratem odhalíme. Po vysypání suti z kontejneru na třídící lince ihned vidíme, co je pod sutí ukryto. V takovém případě pak musíme celý kontejner znovu naložit a odvézt jinam. Celý tento proces pak doúčtujeme zákazníkovi. Původně chtěl zákazník neférovým jednáním ušetřit, ale nakonec se mu to ještě prodraží (nejen, že zaplatí kontejner za odpad, ale také nakládku na třídící lince).

Jindy se setkáváme s případem, kdy zákazník například vyklízí nemovitost a objedná si 4m3 kontejner. Na kontejneru vytvoří takzvané „sajtny“ (bočnice, díky kterým je možné kontejner „nafouknout“ a velikost kontejneru navýšit). A do 4m3 kontejneru tak naloží objem i 10m3.

V lepším případě pak zákazníkovi naúčtujeme 10m3 kontejner. V tom horším, pokud to s navýšením původní velikosti opravdu přežene, musí přebytečný obsah kontejneru zase vyložit, a pak znovu naložit do dalšího kontejneru. Tím si nejen přidělá práci, ale ani neušetří. Ba naopak, tato varianta jej vyjde dráž (místo jednoho kontejneru musí platit kontejnery dva).

Jednejte férově, vyplatí se to.

C) Správná logistika dopravy – materiál k vám, odpad od vás

Potřebujete-li přivézt zeminu, písek, štěrk nebo recyklát, nechte si od nás materiál nejprve dovézt. Poté kontejner vyprázdněte a naložte do něj odpad či suť. Budete tak mít dopravu materiálu zdarma a zaplatíte pouze za dovezený materiál. Jeho dopravu započítáme do odvozu odpadu. Tím výrazně ušetříte. Doprava zdarma s následným odvozem odpadu se nevztahuje na dovoz kačírku a betonu.

Využít toho může kdokoliv - od firem, kde je to časté, až po soukromníky, kteří si dělají např. zámkovou dlažbu. Na vykopanou zeminu si vezmou kontejner a zároveň si nechají dovézt na hromadu štěrk.

Nechte si nejprve přivézt materiál, a pak do kontejneru naložte odpad či suť.

To je od nás vše. Už znáte všechny tři tipy jak za kontejner zaplatit méně. Věříme, že pro vás byly přínosné a informace v nich maximálně užitečné.

Přejeme hladký průběh a maximální úsporu vašich financí při využívání kontejnerů.

Ebook Jak ušetřit za kontejner pro vás připravila firma SIEGL Petr s.r.o.

Vyberte si kontejnerové profesionály – SIEGL Petr s.r.o.

Proč si vybrat právě nás?

 • Do 4 hodin vám přistavíme kontejner po celé Praze.
 • Kontejner odvezeme až po telefonické dohodě.
 • Kontejnery objednávejte denně od 6 do 22 hodin, včetně víkendů a státních svátků.
 • Po předchozí dohodě vám kontejner přivezeme a odvezeme i v noci.

Volejte dispečink +420 602 20 30 44 a domluvte si přistavení kontejneru.

< Zpět

Při větším objemu odpadu vám rádi zpracujeme kalkulaci s množstevní slevou do 24 hod.

Chci odeslat poptávku
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace