Nejrychlejší kontejnery v Praze
Objednávejte na 602 20 30 44 Po - ne od 6:00 do 22:00 hod.

Recenze mobilní aplikace Zmapujto.cz

Pomocí mobilní aplikace ZmapujTo můžeme jednoduše a rychle upozornit na všechny možné problémy, na které ve svém okolí narazíme (od černé skládky až po poškozenou zastávku MHD). Aplikace je dostupná zdarma a je funkční pro iOS (6.0 a vyšší), Android (2.3.3 a vyšší) i Windows Phone (8 a vyšší). Kromě mobilní aplikace můžete pro nahlášení využít webové rozhraní.

Pro nahlášení problémů a připomínek máme 5 základních kategorií:

  1. Města, obce, veřejné prostranství.

  2. Doprava, silnice, cyklostezky.

  3. Odpady, čistota.

  4. Příroda, parky, hřiště, zvířata.

  5. Jiná hlášení.

Co dělat, aby aplikace fungovala:

Aplikaci si stáhnete (1-2,3 MB – záleží na systému). Pro správné fungování aplikace potřebujeme přístup k internetu a zapnutou GPS. Pak už můžeme fotit a hlásit problémy.

Jak pomocí aplikace nahlásit problém?

V nastavení vyplníte svůj email a jméno. Poté přejdete do nového hlášení. Díky zapnuté GPS v mobilu Vás aplikace lokalizuje (je-li problém na jiném místě, než jste právě teď, vyberete polohu na mapě, kde se problém nachází). Vložíte fotografii a vyplníte, čeho se hlášení týká.

Po nahlášení už jen sledujete:

Provozovatel této aplikace (EnviWeb s.r.o.) přepošle hlášení místní samosprávě k řešení. Prostřednictvím emailu můžete online sledovat celý postup od přijetí hlášení až po vyřešení problému.

Chyba v aplikaci:

V případě, že budete mít problémy s nahrávání fotografie, zvolte následující postup: Nejprve si problém vyfoťte a až poté přejděte do aplikace a fotku nahrajte.

Závěrem:

Grafika není nikterak okouzlující. Aplikace je vysoce jednoduchá na používání. Troufnu si říci až primitivní. Naprosto intuitivní ovládání je samozřejmostí. Mé hodnocení na tuto aplikace je kladné. Dává všem pohodlný a rychlý způsob, jak se zasadit o zlepšení svého okolí.

Publikováno 12. 09. 14 v kategorii Recenze |

Starší příspěvky:
Jak se připravit na vyklizení objektu?

Vyklizení soukromých i komerčních prostor či institucí s sebou nese mnoho starostí. Jak tedy při takovém procesu postupovat? A co...

Bioodpad

Jak správně zacházet s bioodpadem? Biologický odpad je nedílnou součástí života každé domácnosti, proto je třeba se jej účinně zbavovat....

Kategorie odpadů a jak s odpady nakládat

Třídění odpadu se postupem času stalo běžnou činností mnoha domácností. Přesto v této oblasti existuje několik nejasností, které se týkají zejména...

Plošné vypalování trávy z hlediska rizik a zákona

Vypalování trávy je tradiční činností, která údajně nejen šetří práci, ale zároveň působí blahodárně na takto „upravenou“ plochu. Jak je...

Zavřít