Nejrychlejší kontejnery v Praze
Objednávejte na 602 20 30 44 Po - ne od 6:00 do 22:00 hod.

Kosti, zbytky masa a mastnota z pečení. Patří do směsného odpadu?

Zbyly vám po nedělním obědě kosti od masa? Nebo plný hrnec fritovacího oleje? Nějak tušíte, že do směsného odpadu byste je vyhazovat neměli? Nebo snad můžete? Dnes se podíváme na to, jak správně naložit s kostmi, zbytky masa nebo mastnotou z pečení.

Fritovací olej a mastnota z pečení

Nejlepší je vzniku odpadu předcházet. Občas ale vaše kuchyně zavoní smaženými řízky nebo pečeným masem. Z toho vzniká mastnota a použitý olej.

Použitý kuchyňský olej spadá do kategorie komunální odpadu. Protože je biologicky rozložitelný, můžete ho zkompostovat. Na kompost nelijte olej v tekuté formě, abyste nekontaminovali půdu. Nechte olej nasáknout do přírodních materiálů, které se také rozkládají (papírové ubrousky, karton, piliny), poté je můžete vložit do kompostu.

Olej nebo mastnotu nelijte do odpadu, protože po ochlazení se tuky sráží a mohly by ucpat kanalizační síť.

Pokud nemáte možnost kompostovat, zjistěte si, kde můžete použité kuchyňské oleje odevzdat ve vaší obci nebo v jejím okolí.

Maso a kosti? Ani do kompostu, ani do popelnice

Horší je to se zbytky masa nebo kostí. Ty do kompostu nepatří. Tento bioodpad s sebou totiž přináší hygienická rizika. Nejjednodušší je, pokud máte domácí zvířátka. Kočky nebo psi si na zbytcích masa pochutnají. Zkažené maso nebo uzeniny (stejně jako uhynulá zvířata) ale mohou likvidovat jen veterinární asanační zařízení.

Jídlo jako odpad? Téma 21. století

Vyhazování jídla je téma současného století. Například v Písku přemýšleli nad tím, že po městě instalují speciální popelnice určené na zbytky jídla. Z nápadu nakonec sešlo, ale sběrné dvory zde zavádějí kontejnery na zbytky jídla, kam lidé mohou dovážet například zkažené maso z nefungujícího mrazáku. Městské služby ho pak odvezou do areálu místní kompostárny k takzvané hygienizaci.

Nová hygienizační linka zde každoročně zpracuje kolem stovky tun gastroodpadu. Jde hlavně o zbytky z jídelen mateřských a základních škol, domova mládeže, seniorských domů a pečovatelské služby. Zbytky jídla se zahřejí na dvě hodiny na teplotu 70 stupňů, potraviny se rozloží a zničí se nežádoucí látky. Poté se mohou kompostovat.

Publikováno 20. 02. 18 v kategorii Třídění odpadu |

Starší příspěvky:
Jak na zahradní odpad

Kdo by nechtěl mít pečlivě upravenou zahradu. Co ale dělat se shrabaným listím, posekanou trávou či větvemi z prořezaných stromů?

10 tipů na snížení množství odpadu v domácnosti

Podle údajů Ministerstva životního prostředí bylo vyprodukováno v roce 2016 v České republice 34,2 milionů tun odpadů. Na jednoho obyvatele je to 3 241...

Odpad jako zdroj energie

Náš současný způsob života má za následek výrazný nárůst odpadu ve světě, který představuje jeden z globálních problémů.

Evidence přepravy nebezpečných odpadů

V průběhu roku 2018 dojde ke změně při ohlašování přepravy nebezpečných odpadů. Tato přeprava se bude nově ohlašovat prostřednictvím systému...

Hlášení o produkci a nakládání s odpady za rok 2017

Nejpozději do 15. února 2018 musí každá firma, která v roce 2017 vyprodukovala více jak 100 tun ostatního odpadu nebo...

Zavřít