Nejrychlejší kontejnery v Praze
Objednávejte na 602 20 30 44 Po - ne od 6:00 do 22:00 hod.

Iniciativa Ukliďme Česko! O co jde?

Vadí vám odpadky, které potkáváte na procházce v lese nebo podél potoka? Nechápete, jak je někdo může pohodit v krásné přírodě? Bohužel, takových lidí je pořád hodně. Přibývá ale i těch, kteří s tím hodlají něco dělat. Každý rok na jaře vyrážejí dobrovolníci za podpory iniciativy Ukliďme Česko s rukavicemi a pytli do přírody, aby vyčistili kus krajiny. O co jde?

Už několik let se lidé po celé České republice, od Aše až po Ostravu, zapojují do dobrovolnické úklidové akce Ukliďme svět, ukliďme Česko. Jejím hlavním cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. V roce 2017 připadá akce na sobotu 8. dubna.

Do úklidu Česka se můžete připojit i vy

Do úklidu České republiky se může zapojit opravdu kdokoli, třeba i vy! Srdcem celé akce jsou totiž dobrovolníci, organizátoři místních úklidů. Jak to funguje? Prostě se chopí organizace a dají dohromady skupinu dalších nadšenců, kteří chtějí strávit den venku a přiložit ruce k dílu.

Iniciativa Ukliďme Česko dobrovolníkům poskytuje potřebné know-how v době hlavních úklidových vln, které probíhají vždy na jaře a na podzim, i mimo ně. Dodá také pevné pytle na sesbíraný odpad a další technickou podporu. Mimochodem, do akce je možné se zapojit po celý rok, nejen během vyhlášených termínů.

Pokud máte kolem sebe tým skvělých lidí, třeba kolegů v práci, stačí se přihlásit jako dobrovolník – organizátor. Když se chcete jen zapojit, přidat se k některé skupině, vyplňte na stránkách iniciativy Ukliďme Česko registrační formulář a na interaktivní mapě si vyberte, ke komu se připojíte. Do úklidových akcí se zapojují například školáci, skauti, děti z dětských domovů, senioři, ekologové, pejskaři, lékaři, pankáči. Všichni, komu není lhostejné, jak jejich okolí vypadá.

Uklizený les, dobrý skutek

Uklidit můžete třeba les, kam všichni tak rádi utíkáme, protože se pod stromy dobře dýchá. Někdy je to ale nehezký pohled – plastové láhve, konzervy, obaly od sušenek… Zkuste se proto zapojit do největší úklidové akce v Česku a zkrášlit kus přírody, které pomůžete od odpadků. Víte například, že plast se v přírodě rozkládá stovky let? Uděláte tak dobrý skutek nejen pro sebe, ale i pro ostatní a pro přírodu. A uklízet můžete i mimo hlavní uklízecí dny.

Štítky:
Publikováno 26. 04. 17 v kategorii Veselý konťas |

Starší příspěvky:
5 skvělých nápadů, jak se i vaše firma může zapojit do ochrany životního prostředí

Fandíte ekologii? Máte v práci tým nadšených lidí, kteří poctivě třídí ve firemní kuchyňce odpad, ale chtěli byste udělat víc? Tady...

Proč Švédové musí dovážet odpad?

Proč by někdo dovážel odpad, ptáte se. Švédové to dělají. A přitom jsou považovaní za národ, který uvažuje pokrokově a...

Značky a symboly pro třídění odpadu. Vyznejte se v nich!

Třídíte poctivě odpad? Potom jste si určitě všimli různých značek a symbolů. Typicky jsou například na PET lahvích nebo na...

Třídění odpadu u nás a ve světě. Jaké jsou rozdíly?

Zajímáte se o třídění odpadu a jste zvědaví, jak jsou na tom Češi ve srovnání se světem? Kde se třídí...

Jak postupovat při odstraňování azbestových stavebních odpadů?

Když se pustíte do rekonstrukce, bourání nebo přestavby, bez kontejnerů, které odvezou nepotřebný materiál, se neobejdete. Speciální pozornost věnujte azbestu,...

Zavřít