Nejrychlejší kontejnery v Praze
Objednávejte na 602 20 30 44 Po - ne od 6:00 do 22:00 hod.

Jak se připravit na vyklizení objektu?

Vyklizení soukromých i komerčních prostor či institucí s sebou nese mnoho starostí. Jak tedy při takovém procesu postupovat? A co v těchto případech s odpadem? Dočtete se na následujících řádcích.

Vyklízení bytu

Vyklizení soukromých prostor

Před samotným vyklizením domu, bytu, půdy či sklepa je nutné udělat určitý plán, a to nejen vzhledem k termínu. Bývá vždy lepší si např. předem ujasnit, jaké věci si chcete nechat a které jsou naopak na vyhození. Ideálně si vytvořte seznam. Záleží rovněž na tom, co zamýšlíte s objektem dále. Pokud jej potřebujete uvést do co nejlepšího stavu, tak v případě půd a sklepů musíte často učinit několik kroků navíc, kupříkladu provést dezinfekci či deratizaci.

Vyklízíte-li dům či byt a chcete-li jej dále pronajímat, je pochopitelně nasnadě nyní udělat různé drobné opravy či úpravy (vyčistit koberce, umýt či vyměnit okna apod.), případně náročnější rekonstrukce. Samozřejmě se lze při vyklizení obrátit na odborníky. To je sice dražší varianta, zato ušetříte práci a čas. Zároveň se musíte postarat o odpad (viz zde a níže), kterého může být i větší množství. Při vyklizení pozůstalosti je mnohdy dobré pozvat odborníka, který Vám odhadne cenu určitých věcí, jíž si nemusíte být jisti. Možná pak zjistíte, že doma máte cenné kousky, které udělají radost mnohému sběrateli.

Vyklizení komerčních prostor a institucí

Vyklizení firmy, skladu, ale také obecní budovy, školy či sokolovny představuje větší objem prací, takže zde je kontaktování profesionální firmy skutečně záhodno. Jak jsme již nastínili, bude to dražší, na druhou stranu ušetříte spoustu času. To je např. u vyklizení firemních prostor poměrně důležité, neboť můžete dále pokračovat v činnosti bez výraznějších omezení. Při vyklizení v každém případě pamatujte na to, že budete-li se zbavovat nějakých starých materiálů, které nesou citlivá data (třeba o klientech), je namístě skartace, aby se údaje nedostaly do nepovolaných rukou.

Co udělat s odpadem?

Při vyklizení bytů, domů, firem i institucí často vzniká značný objem odpadu. Co s ním? Někdy na něj stačíte sami, jindy je třeba nechat přistavit větší kontejner. To je poměrně jednoduché, budete-li vyklízet budovu s vlastním pozemkem, problém však může nastat, pokud musíte zabrat veřejné prostranství. V takovém případě je nutné obstarat všechny potřebné kroky a budete také platit poplatek. Tyto náležitosti řeší vyhlášky jednotlivých obcí.

I v rámci vyklizení objektů je pochopitelně vhodné třídit odpad, což při větších „akcích“ není nic jednoduchého, čili se o to alespoň snažte. Mnoho odpadu ovšem vytřídit nelze, a ten následně patří v ideálním případě do sběrného dvora. Nevíte, jaký konkrétně zvolit? Podívejte se tedy na přehled sběrných dvorů v ČR. Budete-li navíc při této příležitosti provádět i rekonstrukce, je nutné pamatovat na skutečnost, že produktem bude větší množství suti.

Štítky: ,
Publikováno 03. 09. 14 v kategorii Vyklízení a likvidace |

Starší příspěvky:
Bioodpad

Jak správně zacházet s bioodpadem? Biologický odpad je nedílnou součástí života každé domácnosti, proto je třeba se jej účinně zbavovat....

Kategorie odpadů a jak s odpady nakládat

Třídění odpadu se postupem času stalo běžnou činností mnoha domácností. Přesto v této oblasti existuje několik nejasností, které se týkají zejména...

Plošné vypalování trávy z hlediska rizik a zákona

Vypalování trávy je tradiční činností, která údajně nejen šetří práci, ale zároveň působí blahodárně na takto „upravenou“ plochu. Jak je...

Zavřít