Nejrychlejší kontejnery v Praze
Objednávejte na 602 20 30 44 Po - ne od 6:00 do 22:00 hod.

5 filmů s tématikou třídění odpadu, které musíte vidět

Tématiku ekologie nebo třídění odpadů proslavuje i stříbrné plátno. Zajít se podívat na ekologické snímky můžete do kina, lze je sledovat na Youtube nebo si je bezplatně stáhnout. Jaké filmy s tématikou třídění odpadu by neměly ujít vaší pozornosti? Připravili jsme pro vás 5 nej.

Film Moje sousedka

Tenhle animovaný snímek se promítá nejen ve školách. Zaujme malé i velké. Loutkové zpracování je nenásilné a vypráví příběh dvou obyvatelek jednoho domu. Každá z nich má své zvyky a rituály. Divák vidí, že šetřit a neplýtvat nemusí být vůbec těžké – stačí třeba zhasnout nebo si místo vany dát sprchu. A samozřejmě třídit odpad.

Architekt odpadu

Kultovní dokumentární snímek britského režiséra Olivera Hodge vypráví příběh o architektu Michaelu Reynoldsovi, který už přes 30 let staví v Novém Mexiku pasivní domy. Využívá při tom odpad. Domy jsou soběstačné, mají vlastní zdroje energie, tepla i vody. Tento film o využívání odpadu má rozhodně charisma.

Home

Francouzský dokumentární film z dílny producenta Luca Bessona a režiséra Yanna Arthuse-Bertranda dostal výmluvný název Home. Z ptačí perspektivy sleduje padesát různých míst na světě a ukazuje, jak je ekosystém narušený činností člověka, hospodaření s odpady nevyjímaje.

Trilogie Qatsi

Tento film režíroval Godfrey Reggio a ukazuje rozpory na planetě Zemi i proměny života a propojení člověka s přírodou. Snímek je strhující například tím, že do kontrastu dává majestátní útesy i jeskynní malby a ukazuje původní čistotu lidského života.

WALL-E

Tento film nás přenáší do roku 2700. Poslední operační stroj WALL-E (česky VALL-I) čistí Zemi. Malý a roztomilý robot žije v maringotce plné zvláštních věci, pozůstatků z lidského života. Je to třeba kuchyňský šlehač nebo stará video kazeta s filmem Hello Dolly. Co se stane, až jednoho dne blízko maringotky přistane kosmická loď?

Publikováno 05. 12. 16 v kategorii Zajímavosti |

Starší příspěvky:
Kde se dozvíte informace o nakládání s odpadem?

Přibývá věcí, které třídíme. Už jsme si zvykli na to, že plasty vyhazujeme do žlutých kontejnerů a že papír patří...

Opravdu sbírky PET víček pomáhají?

Někdo z vašeho okolí tomu trendu určitě propadl. Má doma igelitku plnou barevných víček, které střádá pro dobročinné účely. Podle ekologů...

Jak chce Evropská unie změnit nakládání s odpady?

Uzavřený cyklus. Tak by se dal stručně shrnout nový ambiciózní plán, na kterém pracuje Evropská unie a který zasáhne do...

5 situací, kdy se vám bude hodit kontejner od Siegla

Vyklízíte byt? Pouštíte se do stavebních úprav na zahradě? Potřebujete se konečně zbavit toho polorozpadlého přístřešku na dvoře? Jenže kam...

Když pole zapáchá. Patří hnůj mezi odpady?

Patří nebo nepatří hnůj mezi odpady? Naši předci měli jasno: hnůj vraceli zpět do půdy. Uzavíral tak zemědělský cyklus a...

Zavřít