Nejrychlejší kontejnery v Praze
Objednávejte na 602 20 30 44 Po - ne od 6:00 do 22:00 hod.

Celebrity, kterým není lhostejné třídění odpadu

Hollywoodským i českým celebritám není životní prostředí lhostejné. Alespoň některé z nich se snaží jít příkladem a ukazovat na nutnost třídění odpadu a recyklace. Ze zahraničních k nim patří třeba Leonardo DiCaprio nebo Robert Redford, z českých například Tomáš Klus, který na recyklaci postavil celé své letošní turné Recyklus.

Robert Redford

Dříve lámal ženská srdce, dnes se zajímá o osud planety Země. Slavný herec například založil festival nezávislých filmů, ve kterých mají prostor témata ekologie nebo třídění odpadů. Stvořil i televizní kanál Sundance, na kterém mají svůj pravidelný vysílací čas pořady věnované životnímu prostředí. Ten dostal jméno podle městečka, kde má Redford srub. Vyrábí si elektřinu ze solárních panelů, recykluje odpad a pěstuje si vlastní zeleninu.

Leonardo DiCaprio

Držitel Oskara se tématice ekologie dlouhodobě věnuje. Zajímá se zejména o znečišťování oceánů plastem. Herec také bojuje za využívání obnovitelných zdrojů a za udržitelný rozvoj. DiCaprio se věnuje osvětě, ale i konkrétním činnostem a samozřejmě na ekologii přispívá i finančně. Například na konferenci Náš oceán, která se nedávno konala ve Washingtonu DC, zdůraznil nutnost chránit oceány před lidskými odpadky a na činnost spojenou s ochranou mořských vod nabídl 7 milionů dolarů. Zhlédnout můžete také dokument Before the Flood právě s Leonardem DiCarpriem.

Tomáš Klus

Populární český zpěvák Tomáš Klus postavil na třídění odpadů celé své letošní turné Recyklus. Návštěvníky svých koncertů nabádá k ekologii, třídění a zpětnému využívání odpadů. Lidé si mohou u vstupu na koncerty prohlédnout umělecky pojaté kontejnery na tříděný odpad nebo některé výrobky z recyklovaných materiálů.

Bárta, Polívková a Ruppert

V českém prostředí se k třídění odpadu přihlásili i herečka Anna Polívková, zpěváci Matěj Ruppert nebo Dan Bárta. Ti pro neziskovou organizaci ECOBAT navrhli vlastní unikátní design limitované edice sběrných nádob ECOCHEESE, které slouží k ukládání použitých baterií v domácnostech i firmách.

Dan Bárta se aktivní ochraně přírody věnuje dlouhodobě. Zajímá se především o vážky, o nichž sepsal knihu. Velký důraz klade zároveň na ekologické přístupy a na třídění odpadu, který je podle něho jeden z nejjednodušších způsobů, jak může člověk pomáhat přírodě.

Štítky: , ,
Publikováno 12. 12. 16 v kategorii Zajímavosti |

Starší příspěvky:
5 filmů s tématikou třídění odpadu, které musíte vidět

Tématiku ekologie nebo třídění odpadů proslavuje i stříbrné plátno. Zajít se podívat na ekologické snímky můžete do kina, lze je...

Kde se dozvíte informace o nakládání s odpadem?

Přibývá věcí, které třídíme. Už jsme si zvykli na to, že plasty vyhazujeme do žlutých kontejnerů a že papír patří...

Opravdu sbírky PET víček pomáhají?

Někdo z vašeho okolí tomu trendu určitě propadl. Má doma igelitku plnou barevných víček, které střádá pro dobročinné účely. Podle ekologů...

Jak chce Evropská unie změnit nakládání s odpady?

Uzavřený cyklus. Tak by se dal stručně shrnout nový ambiciózní plán, na kterém pracuje Evropská unie a který zasáhne do...

5 situací, kdy se vám bude hodit kontejner od Siegla

Vyklízíte byt? Pouštíte se do stavebních úprav na zahradě? Potřebujete se konečně zbavit toho polorozpadlého přístřešku na dvoře? Jenže kam...

Zavřít