Nejrychlejší kontejnery v Praze
Objednávejte na 602 20 30 44 Po - ne od 6:00 do 22:00 hod.

Inspirace: 8 příležitostí, jak po sobě zanechat méně odpadu

Všimli jste si někdy, kolik odpadu se za den nahromadí v koši? Často jsou to úplné zbytečnosti. Spoustu mikrotenových sáčků, plastových kelímků, papírových kapesníků, ubrousků a nejrůznějších obalů. Chcete za sebou zanechat méně odpadu? Inspirujte se! Budete překvapeni, jak málo stačí.

Láhve na vodu

zdroj obrázku: rungo.idnes.cz

Síťovka místo igelitky

Dřív byla pěkná igelitová taška luxus, dnes se zase vracíme k síťovkám. Má to svůj důvod. Plastových sáčků a tašek je kolem nás prostě moc. Kupte si jednu pěknou nákupní tašku, kterou snadno složíte do kabelky nebo batohu, a mějte ji pořád při sobě. Když náhodou zapomenete, dejte přednost papírové tašce, která se lépe recykluje.

Láhev na vodu

PET láhve tvoří velký objem odpadu. Sice je recyklujeme a žlutý kontejner je téměř na každém rohu, přesto je jich moc. Například v Německu se zálohují, ale podobný zákon u nás neprošel. Pořiďte si jednu designovou skleněnou láhev na vodu a šetřete objem vyhozeného odpadu. Takové láhve se vyrábí z lehkého, ale pevného skla, takže si je pohodlně můžete vzít třeba na výlet.

Kupujte minerálky ve skle

A co když vás kohoutková voda omrzí? Můžete si pořád dopřát minerálky ve skle! Vypité láhve potom snadno vrátíte v obchodě. Stejně tak dejte přednost i dalším nápojům a potravinám ve skle (například jogurt, pivo, zavařeniny apod.).

Textilní kapesník

Místo papírových kapesníků používejte klasiku. Textilní kapesník snadno vyperete a můžete ho znovu použít. Dřív platilo, že každý gentleman s sebou nosil čistý kapesník, aby ho v případě potřeby mohl nabídnout dámě. To je přece krásná tradice.

Káva v termohrnku

Rozmohl se tady takový nešvar. Totiž kelímky na kávu, kterou si můžete vzít s sebou. S tím vzniká spoustu dalšího odpadu (plastové víčko, papírový podnos, plastové lžičky nebo dřevěná míchátka, ubrousky…). Když si pořídíte termohrnek, budete šetřit nejen životní prostředí, ale také svoji kapsu – káva připravená doma je totiž o poznání levnější.

Nákupy bez obalů

Nakupujte ideálně bez obalů! Dnes už existují specializované obchody, které se zaměřují na vážené zboží. Přinesete si například sklenici nebo textilní sáček a v obchodě vám naváží přesně tolik čočky nebo rýže, kolik potřebujete.

Vlastní sáčky i v supermarketu

Velkou spotřebu obalového materiálu mají supermarkety, ale nákupu v nich se většinou nevyhnete. Zkuste si nosit vlastní sáčky na pečivo nebo váženou zeleninu.

Kupujte velká balení

Když už se nejde obalu na potravině vyhnout, kupujte alespoň rovnou velké balení. Většinou totiž platí, že u menšího zboží se ve výsledku spotřebuje víc obalů.

Publikováno 01. 09. 16 v kategorii Zajímavosti |

Starší příspěvky:
Lidé pálí odpadky. Jaké sankce jim za to hrozí?

S nástupem chladných dnů se v mnoha domácnostech rozehřejí krbová kamna, krby nebo kotle na tuhá paliva. Občas ale z některých komínů vychází...

Podzim na zahradě: Co patří do kompostu a co do kontejneru?

S podzimem nastupují na zahradě nezbytné práce. Odstřihávají se odkvetlé květy, hrabe se listí, vyhazují se nahnilé plody. Součástí každé okrasné...

Zvířata zbožňují popelnice: Jak zabezpečit odpadky před nezvanou návštěvou?

Možná jste už také zahlédli u popelnic, jak před vámi rychle mizí hlodavec s dlouhým ocasem. Potkani nesnáší horko, proto se...

Skládky: Vše na jedné hromadě? Jak se rozděluje odpad při návozu na skládku?

Představujete si skládku odpadu jako jeden velký chaos odpadků, kde se mísí papír s kuchyňskými zbytky a zrezivělé konzervy s něčím, co...

Fotogalerie: Prohlédněte si vozový park SIEGL

Moderní a pravidelně obměňovaný vozový park je pro společnost SIEGL Petr s.r.o. klíčový. Firma pravidelně investuje do nových kontejnerů i...

Zavřít