Nejrychlejší kontejnery v Praze
Objednávejte na 602 20 30 44 Po - ne od 6:00 do 22:00 hod.

Kam se starým mobilem?

Hromadí se vám v zásuvce pracovního stolu mobily, které nepoužíváte? Uklízíte a našli jste zapomenuté mobily, které jste odložili už před lety? Nevyhazujte je do popelnic! Tady je několik možností, co můžete se starým mobilem udělat. Třeba někoho potěší nebo prospěje dobré věci.

Mobilní telefony jsou spotřební zboží. Někteří lidé je mění opravdu rychle, třeba po roce nebo dvou, protože i mobil je určitou vizitkou a odkazuje na sociální status. Věděli jste například, že podle dat Asekol je v českých domácnostech přes 8 milionů nepoužívaných mobilů? To odpovídá asi 860 tunám odpadu. Co tedy s mobilem, který nechcete skladovat doma?

Bazary pro staré mobily

Starší mobil můžete nabídnout v bazarech. Pořád ještě jsou. Zejména některé značky mobilů se prodávají a jsou žádané i z druhé ruky. Krom kamenných prodejen zkuste i on-line bazary, různé inzertní servery nebo sociální sítě.

Věnujte mobil

Mobil, který vám už neposlouží, může udělat někomu jinému radost. Věnujte jej na charitu. Třeba dětské domovy starší mobily využijí a předají svým svěřencům. Existuje také iniciativa Věnuj mobil, která funkční mobily zkontroluje a předá organizacím, třeba zrovna dětským domovům. A mobily, které už jsou nepoužitelné, zrecykluje.

S mobilem do ZOO

Některá ZOO, třeba v Praze nebo v Brně, pořádají čas od času zajímavé akce. Na prohlídku zvířat pustí výměnou za starý mobil, který je recyklován a vytěžená částka putuje na ochranu goril. Například v Kamerunu.

Mobil do červeného kontejneru

Na některých místech v České republice najdete vedle standardních kontejnerů na tříděný odpad speciální červené kontejnery. Do nich lze vhazovat drobnou elektroniku, tedy také mobilní telefony.

Vydělejte na starém mobilu

I nefunkční mobily vám mohou vydělat nějakou korunu, když je prodáte na „náhradní díly“ nebo lépe řečeno na suroviny. Zeptejte se ve sběru druhotných surovin, kde vykupují elektroodpad.

Starý za nový

Někteří prodejci mobilů nebo mobilní operátoři si od vás vezmou při nákupu nového váš starý mobil. A někdy z toho kápne i příjemná sleva.

Tak až se vám dosluhující mobil sekne, neházejte s ním. Myslete na to, že někomu může pomoct a vám alespoň malinko vydělat.

Publikováno 09. 06. 17 v kategorii Zajímavosti |

Starší příspěvky:
Dejte odpadkům druhou šanci: Jak využít recyklovatelný odpad doma?

Vyhazujete každý měsíc PET lahve a říkáte si, že byste zkusili domácí recyklaci odpadu? Stačí jen změnit pohled na odpad...

Jak využít odpad v umění?

Umělce inspiruje odpad. A není divu. Všudypřítomný materiál se volně povaluje kolem popelnic. Bez užitku levituje kolem a umělci si...

Jaké jsou alternativy k jednorázovým nákupním taškám?

Chodíte na nákupy s vlastní taškou anebo jste si zvykli na pohodlí, že v každém supermarketu dostanete igelitku? Jaké jsou alternativy k jednorázovým...

Druhy kontejnerů na textil. Znáte je?

Jaro přeje úklidu. Krom generálního gruntování domácnosti jste pravděpodobně provětrali také šatní skříně nebo botníky. Co s tou bednou vytříděného oblečení?...

Iniciativa Ukliďme Česko! O co jde?

Vadí vám odpadky, které potkáváte na procházce v lese nebo podél potoka? Nechápete, jak je někdo může pohodit v krásné přírodě? Bohužel,...

Zavřít